נלחמים בסוכר, כל האמת (הרעילה) על הסוכר

הכירו את התוסף המרושע ביותר הידוע לאדם

אם עוד לא שמעתם על האנדוקרינולוג ד"ר רוברט לוסטיג וטענותיו לגבי הסוכר שאנו אוכלים ושותים אז הגעתם למקום הנכון! כל האמת (הרעילה) על הסוכר בכתבה הבאה:

ד"ר לוסטינג המכונה נביא הזעם של עולם המזון, פרסם מאמר דעה פרובוקטיבי במיוחד בכתב העת Nature היוקרתי ומהנחשבים בעולם, תחת הכותרת: "האמת הרעילה על אודות הסוכר"! על פי לוסטינג סוכר במילה אחת הוא רעל. ויש לפקח עליו ולהגביל את מכירתו בדיוק כמו שעושים לגבי סיגריות ואלכוהול, ובמיוחד בקרב ילדים.

ד"ר לוסטינג אשר מומחה בהשמנת ילדים, מתכוון שכל סוגי הסוכר באשר הם מסוכנים, החל מסוכר טבעי ועד סירופ תירס שמככב בעיקר במזונות תעשייתיים כגון דגני בוקר, משקאות מתוקים, עוגיות ועוד... שעל פי לוסטינג קיבל את התואר "התוסף המרושע ביותר הידוע לאדם".

לוסטינג שהחל את פרסום מאמריו לגבי נזקי הסוכר, החל להעלות סרטוני יוטיוב, ולשחרר מאמרים שכולם עוסקים בסוכר והשוואתו לרעל, והביקורות לא איחרו לבוא: מומחים רבים מרחבי העולם תמכו בדעותיו של ד"ר לוסטינג ורבים אחרים הצמידו לו את הביטוי "מבהילן אובססיבי", אך יחד עם זאת כל המדענים והמומחים תמכו ברעיון המרכזי כי צריכה מופרזת של סוכר, מזיקה לבריאות.

אז על מה האנדוקרינולוג ד"ר רוברט לוסטיג בכלל מדבר?

סוכר מעלה את הסיכוי למחלת סוכרת
סוכרת היא מחלה שמשפיעה על תהליכים בגוף והיא מחולקת לספר רמות המאפיינים בריכוז גבוה של גלוקוז בדם ובשתן. מחקרים מראים כי צריכה של 150 קלוריות מסוכר ביום תעלה את הסיכוי לחלות במחלת הסוכרת ב-1.1% וככל שאוכלים יותר כך עולה גם הסיכוי.
אז מה עושים? חשוב לצמצם את כמויות הסוכר ולהימנע ממאכלים מתוקים, משקאות קלים ולהיות מודעים לכמויות הסוכר אשר מצויים במגוון מזונות שלמראית עין נראים תמימים לחלוטין.

סוכר משפיע באופן ישיר על הלב
הקשר הישיר בין סוכר למחלות לב וכלי דם הוכח כבר למעלה מעשור. סוכר גורם להשמנת יתר והשומן שמצטבר בזרם הדם, נצמד לדפנות העורקים ומתחיל בחסימתם, מה שיוצר עליה בלחץ הדם ולבסוף להתקף לב או שבץ. (60% מחולי סוכרת מסוג 2 מתים מבעיות לב)
אז מה עושים? מגבילים את רמת צריכת הסוכר, ומתחילים לבדוק כמה סוכר יש במזון שאנו אוכלים ושותים. לשם השוואה בפחית שתייה ממותקת יש כ-12 גרם סוכר, לעומת פרוסת לחם שמכילה 8 גרם סוכר! ההנחיות המומלצות הן 20 גרם לנשים (5 כפיות), 36 גרם לגברים (9 כפיות), 12 גרם לילדים (3 כפיות).

סוכר ממכר כמו סמים
סוכר משחרר לגוף כימיקלים אשר משפיעים על מרכז העונג במוח, ובדומה לסמים אחרים (חוקיים ובלתי חוקיים) הוא גורם להרגשה טובה יותר, ומחקרים שנערכו על חולדות הראו כי התמכרות לסוכר היא בעלת תופעות דומות מעולם הסמים, כגון נקישות שיניים, קריז בזמן הפסקה וסימני חרדה.
אז מה עושים? אם אתם חייבים לאכול סוכר, נסו לשלב אותו ביחד עם פעילות גופנית, שמבטלת את הצורך וההתמכרות לסוכר. ישיבה כמובן מעלה את הצורך בסוכר.

סיבות אלה וסיבות נוספות הובילו את ארגון הבריאות העולמי לעדכן את היחס בצריכת הסוכר והגבילה אותו להמלצה שלא תעלה על 5% מסך התפריט היומי, לעומת 10% בשנה קודם לכן.

דה רייט קאפ ישראל משווקת את הכוס הבריאותית שעוזרת להוריד את צריכת הסוכר ולהיגמל בהדרגה ממשקאות ממותקים ע"י שימוש בכוס בטעמים שמפעילה מניפולציות על המוח וגורמת לו לחשוב שאתם שותים מים בטעמים בזמן שתיית מים רגילים מהברז! קראו עוד על הכוס הבריאותית.